SELFPUBLISHING

Książki wydawane w systemie self-publishing to książki finansowane przez samego autora. My udostępniamy logo, ISBN wydawnictwa Solaris Druk, a także zapewniamy dystrybucję przez nasze księgarnie internetowe. Jednocześnie staramy się umieścić książkę w jednej z największych hurtowni książek w Polsce.

Cały proces wydawania jest monitorowany przez autora. Nakład, format oraz cenę detaliczną książki ustala sam zainteresowany.

Seria książek Solaris Druk wydawana jest w formacie (120×190 mm) i B5 (140×205 mm) – do wyboru dla klienta.

Cena książki to cena papieru, druku czarno-białego środków, kolorowej okładki, składu, introligatorni. Zależy też od wysokości wybranego nakładu, im on większy, tym mniejszy koszt jednostkowy książki. Klient może sam wycenić swoje dzieło w kalkulatorze drukarni dodając koszty redakcyjne i okładek lub przygotowania do druku okładki dostarczonej.

Arkusz, to 40.000 znaków ze spacjami.

KOSZTY REDAKCYJNE (nie są obowiązkowe, ale doświadczenie uczy, że każda książka redakcji i korekcie powinna być poddana, w innym wypadku winę za absurdy i błędy ortograficzne oraz stylistyczne ponosi autor). Poniższe ceny są cenami netto, należy dodać do nich 23% VAT. Na wszystkie wydane książki wystawiamy faktury VAT.

redakcja zwykła – 50 zł netto / arkusz
redakcja z adjustacją – 100 zł netto / arkusz
korekta – 20 zł / arkusz

KOSZTY PRZYGOTOWANIA DO DRUKU
skład – 35 zł netto / arkusz
koszt przygotowania okładki dostarczonej przez autora – 150 zł netto

KOSZTY OKŁADEK – dajemy do wyboru prace kilku grafików stale współpracujących z naszym wydawnictwem i studio. W zależności od wybranej pracy i grafika, ceny od 700 do 1000 zł netto. Można skorzystać z prac już gotowych, których miniatury wysyłamy zainteresowanemu, lub zamówić je u grafika indywidualnie (cena ta sama).

KOSZTY DRUKU – składają się na nie:
– druk okładki jednostronnie w kolorze, karton 250g, uszlachetniony folią matową lub błyszczącą
– druk czarno biały środków na papierze drzewnym lub kredowym
– wykończenie introligatorskie, klejenie grzbietowe i cięcie.

Cena bazowa książki o objętości 120 stron
nakład do 100egz. – 8,00 zł / egz.
nakład pow. 100egz. – 7,00 zł / egz.

Każde dodatkowe 8 stron
nakład do 100egz. – 0,30 zł / egz.
nakład pow. 100egz. – 0,25 zł / egz.

Aby wyliczyć orientacyjną objętość, podziel ogólną liczbę znaków tekstu przez 2.000 i otrzymasz przybliżoną ilość stron w gotowej książce (z dokładnością do 10%).