Pomoce naukowe do nauki języka niemieckiego

Nauka języka niemieckiego w szkołach podstawowych czy ponadpodstawowych jest obecnie coraz chętniej stosowaną praktyką. Szybkie i sprawne opanowanie komunikacji w obcym języku będzie zależało od chęci, zaangażowania oraz odpowiednio zaprojektowanych pomocy naukowych w postaci nowoczesnych zeszytów ćwiczeń, podręczników czy słowników, które w przystępny dla uczniów sposób, przekazują odpowiednio uporządkowaną wiedzę. Profesjonalne wydania książek edukacyjnych umożliwiają sprawną naukę niemieckiego w oparciu o kontekst codziennych sytuacji, sprawiając, że teorię można swobodnie wykorzystaćm także w praktyce np. przybywając na dworcu kolejowym, w restauracji czy sklepie. Nowoczesna nauka powinna w jak największym stopniu odnosić się do dobrze znanych i praktycznych zagadnień, które szybciej zapadają w pamięć.

Seria “Infos Aktuell” dla uczniów szkół ponadpodstawowych 

Podręcznik “infos aktuell 1 pomoc naukowa” stanowiący pierwszą część serii pomocy naukowych do nauki języka niemieckiego dla uczniów liceów oraz techników pozwala opanować podstawy związane z gramatyką czy słownictwem. Tego typu kurs językowy kładzie nacisk na posługiwanie się niemieckim w codziennej rozmowie, jednocześnie zawierając kompleksową wiedzę pozwalającą na opanowanie materiału potrzebnego do zdania matury na wysokim poziomie. Zaletą serii jest również dostęp do książek online, z których uczeń może swobodnie korzystać na swoim smartfonie, tablecie czy komputerze, w rozmaitych sytuacjach. Cała seria “Infos Aktuell” składa się z pomocy na czterech poziomach zaawansowania, w których skład wchodzi: 
  • podręcznik, 
  • zeszyt ćwiczeń, 
  • oraz poradnik metodyczny dla nauczyciela. 

Układ książek został zaprojektowany z myślą o uczniach chcących ćwiczyć zarówno wypowiedzi pisemne, jak i praktyczne konwersacje w parach. Każda lekcja mieści się na jednej stronie podręcznika, a specjalnie przygotowane sekcje “Leseimpuls” zawierają treści o podwyższonym stopniu trudności, dla osób, którym nauka języka przychodzi ze szczególną łatwością.